خریداری رأی بی‌احترامی علنی به آراء پاک و سالم مردم

شناسه خبر : 1004075

حجت‌الاسلام محمود نظری، رئیس ستاد دهه غدیر کشور امروز در جمع خبرنگاران گفت: خریداری رأی دهن کجی آشکار به قانون و بی‌احترامی علنی به آراء پاک و سالم مردم است.
وی با اشاره به اتفاقات اخیر در انتخابات شورای اسلامی شهر ساری گفت: بنده به هر دو نماینده ساری گفته‌ام و پیغام دادم که با ابطال انتخابات ساری به جهت تخلف فاحش در خریداری آراء مردم، باید شأنیت شهر کهن ساری حفظ شود.
نظری با تأکید بر اینکه شهر ساری و مردم مرکز استان نیاز به قیم ندارد، افزود: باید با منشأ اصلی تخلفات و عاملان خریداری رأی برخورد قانونی شود تا با وزانت و نجابت مردم ساری بازی نشود.
وی افزود: کسانی که در تخلف بارز خریداری آراء تفسیر به نظر خویش می‌کنند و پرده پوشی کرده و تلاش می‌کنند شهر را به سمت و سوی همان مهندسی مد نظر خودشان ببرند بدانند که این مسیری که در آن گام برداشتند به بیراهه است.
نظری اظهار کرد: افرادی که با تخلفات فاحش حتی اگر هم به عنوان منتخب وارد پارلمان شهری شوند لیاقت خدمت به مردم را ندارند، چون فردی که برای رسیدن به صندلی شورا میلیاردها تومان هزینه می‌کند وقتی به شورا راه یابد تنها برای خود و اطرافیانش مفید خواهد بود و دیگر فرصتی برای خدمت به مردم شهر ساری نخواهد داشت.
وی با تأکید براین که مسئولان باید به این رویه نامیمون خرید رأی در ساری پایان دهند، افزود: ادامه این روند برای ساری به عنوان یک شهر کهن، ولایت مدار و با سابقه مایه شرمساری است و با کسانی که پایه گذار این سیره و رویه هستند باید برخورد قانونی شود.
وی با تأکید براین که مسئولان نظارتی نباید به راحتی از کنار چنین تخلفات آشکاری در انتخابات شورای شهر ساری عبور کنند، افزود: خریداری آراء یک دهن کجی آشکار به قانون و بی‌احترامی علنی به آراء پاک و سالم مردم خواهد بود.
نظری با تأکید بر اینکه این گونه حرکات قبیح در انتخابات باید در نطفه خفه شود، افزود: افرادی که به عنوان متخلف در این جریان شناخته شده هستند باید با آنها برخورد قانونی شود و در هر مصدر و مقامی هستند برکنار و مجازات شوند.
وی با اشاره به برخی ها که فکر می‌کنند، ساری و مردم این شهر نردبان ترقی آنها هستند، افزود: این در حالی است که مردم ساری خود دارای ایده و تفکر و تحت پیروی و راهنمایی علما و بزرگان خود هستند.
نظری اظهار کرد: اصول قانون این است که مردم با رأی قاطع، سالم و حماسی خود در عرصه انتخابات شرکت کرده و افرادی را به عنوان نماینده خود در پارلمان شهری گزینش می‌کنند و افراد منتخب پس از ورود به شورا درباره زیر ساخت‌های شهری و تعیین شهردار اقدام و اعلام نظر می‌کنند.
وی با تأکید براین که هر گونه دخالت مستقیم و غیر مستقیم در انتخابات شورا غیر قانونی و اقدامی غیر پسندیده است، افزود: اعمال سلیقه در انتخابات از سوی برخی افراد که منتسب به برخی جایگاه‌ها هستند نا مشروع و نا معقول و از نظر قانونی نیز عین بی‌قانونی است.
رئیس دهه ستاد غدیر کشور گفت: ملاحظه در حق‌الناس و دفاع از حریم ملت و حراست و صیانت از آراء مردم برای هر مسئول رحجان دارد و باید درباره موضوع خرید آراء مردم و کسانی که در این مسیر مرتکب جرم آشکار شده اند، مسئولان بدون درنگ بلکه با صراحت، شجاعت، صلابت و سلامت بر مبنای قانون عمل کنند تا مردم از شرکت انتخابات گریزان و ناامید نشوند.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۷ خرداد ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *