هیئت نظارت معتقد به ابطال انتخابات شورای شهر ساری است

شناسه خبر : 1004080

محمد دامادی در خصوص وضعیت انتخابات شورای اسلامی شهر ساری، اظهار داشت: در روز اخذ رای نسبت به حضور افرادی که در حوالی شعب اخذ رای پیشنهاد خرید رای را می‌دادند، به مسئولان امنیتی و انتظامی هشدار دادم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور این افراد که برای خرید رای فعالیت می‌کردند، فقط در کنار یک صندوق نبود بلکه در حوالی اغلب صندوق‌ها این افراد برای خرید رای حضور داشتند.

وی با بیان اینکه پس از اطلاع رسانی و در خواست من، نیروی انتظامی به دستگیری افراد متخلف اقدام کرد که البته عده‌ای از متخلفان دستگیر نشدند، افزود: با توجه به این بی‌نظمی‌ها یکی از صندوق‌ها را باز کردیم که مشاهده شد، در یک برگ رای با چندین خط و رنگ، تعرفه‌ها با اسامی کاندیدا‌ها پر شده بود، در یک صندوق که هزار تعرفه در آن وجود دارد، بیش از ۳۰۰ تعرفه آن به این شکل است و این نشان می‌دهد که تخلف سازمان یافته‌ای انجام شده است.

رمهندس دامادی با بیان اینکه فایل‌های صوتی فراوان مبنی بر خرید رای و سازماندهی تخلفات در انتخابات وجود دارد، ادامه داد: چند روز قبل یکی از سایت‌های محلی صوتی را منتشر کرد که در آن مشخص می‌شود یکی از مسئولان خدماتی شهرداری که نیروهای خدماتی را دعوت و آن‌ها را تهدید به اخراج کرده است، البته این کارگران را تطمیع کرده که اگر کاندیدای مورد نظر وی رای بیاورد از مزایایی برخوردار خواهند شد.

دامادی با بیان اینکه این اقدامات از مصادیق بارز تخلف و سازماندهی رای است که نمی‌توان آن را انکار کرد، متذکر شد: بررسی‌ها انجام می‌شود و هیئت نظارت معتقد به ابطال انتخابات است و نباید اجازه دهیم اینگونه اقدامات نهادینه شود، زیرا با این شرایط انتخابات تبدیل به مزایده می‌شود.

وی با بیان اینکه هیئت اجرایی و هیئت نظارت تصمیم گرفته‌اند درصدی از صندوق‌ها را بازگشایی کنند، ادامه داد: در ۲ صندوقی که باز شده است، شاهد تخلفات بسیار گسترده‌ای بودیم و امیدواریم با بررسی‌های بیشتر مقابل این تخلفات بایستیم.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان مازندران با بیان اینکه استفاده از خودکارهای چند رنگ در تعرفه‌ها نشان می‌دهد که هر کسی سهم خود را اضافه کرده است، گفت: در یک صندوق نیز شاهد بودیم که حدود ۵۰۰ تعرفه با یک خط نوشته شده که نشان می‌دهد افراد پس از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری با غفلت مسئولان پای صندوق، برگه رای انتخابات شورا‌ها را در اختیار فرد دیگری قرار داده‌اند تا نام کاندیدای خاصی نوشته شود./میزان

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۷ خرداد ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *