بیش از ۸ هزار مازندرانی در سامانه کارورزی ثبت نام کردند

شناسه خبر : 1004181

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران درباره استقبال از طرح کارورزی گفت: ۵ هزار و ۴۰۰ نفر سهمیه استانی بود، ۸ هزار و ۲۵۵ نفر برای حضور در دوره‌های کارورزی ثبت‌نام کردند، در ابتدا نگرانی‌های در حوزه کارفرمایی داشتیم ولی روز به روز این روند در حال بهتر است.
کامران اصغری  در جمع خبرنگاران و با انگیزه تجلیل از فعالان رسانه‌ای با ذکر یاد و نام شهید حججی، اظهار کرد: امنیت امروز را مدیون شهدای هستیم، این شهید با صلابت و اقتدار تا لحظه آخر در راه حفظ ارزش‌های اسلامی جان‌فشانی کرد و به شهادت رسید.

وی با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای سخت و زیان‌آور بودن کار رسانه‌ای در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: وزیر کار قول داد که این موضوع انجام شود و امیدواریم که به تصویب برسد، به‌دلیل حساسیت این شغل اقدامی بود که باید زودتر از این زمان انجام می‌شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اضافه کرد: در حوزه کارورزی این طرح در شورای عالی اشتغال تصویب شد، این طرح دروازه ورود فارغ‌التحصیلان به بازار اشتغال است.
این مسؤول با اعلام اینکه چهار تا ۶ ماه زمان کارورزی پیش‌بینی شده است، افزود: دولت برای اجرا دو مشوق را در نظر گرفته ، یک سوم حق‌الزحمه از سوی دولت پرداخت می‌شود و بیمه مسؤولیت مدنی هم از سوی دولت به کارورز پرداخت می‌شود.
اصغری با اشاره به اینکه بیشتر بیکاران ما فارغ‌التحصیلان هستند، گفت: دولت توجه بیشتری به ساماندهی اشتغال فارغ‌التحصیلان  دارد و مشوق‌های مناسبی در این حوزه در نظر گرفته شده و حق بیمه فارغ‌التحصیلان که جذب واحدهای خصوصی شوند توسط دولت پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه سهمیه استان مازندران برای ایجاد اشتغال حدود ۴۵ هزار نفر است، افزود: با توجه به خوداظهاری دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم که این ظرفیت در استان ایجاد شود.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران یادآور شد: در طول یک سال همه مسائل بیکاری استان قابل حل نیست، به این دلیل که در زیرساخت‌ها تا حدودی مشکلاتی داریم.
این مسؤول با اعلام اینکه برای ایجاد اشتغال نیاز به حمایت دولت داریم، افزود: در سال جاری که ۲۰ هزار میلیارد تومانی که قرار است در اختیار واحدهای تولیدی کشور قرار گیرد شاهد ایجاد رونق اقتصادی می‌شویم.
اصغری بیان کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان در حوزه کمیته امداد برای ایجاد اشتغال اعتبار در نظر گرفته شد.
وی با اعلام اینکه ۴۸ کاریابی در استان فعال هستند، گفت: زمینه معرفی به کار ۱۶ هزار نفر از این واحدها فراهم شد.

نشست 2
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه دولت موظف است شرایط برای ایجاد اشتغال را فراهم کند، خاطرنشان کرد: در طول یک سال امکان معجزه برای رفع موانع فعلی وجود ندارد، همه دستگاه‌های اجرایی در این حوزه مسؤول هستند و باید موانع را برطرف کنیم.
این مسؤول در ارتباط با بحث قرار داد سفید امضا، گفت: سامانه‌ای در این ارتباط راه‌اندازی شد که تا حدودی می‌تواند مشکلات این بخش را کاهش دهد.
اصغری درباره استقبال از طرح کارورزی گفت: ۵ هزار و ۴۰۰ نفر سهمیه استانی بود، ۸ هزار و ۲۵۵ نفر برای حضور در دوره‌های کارورزی ثبت‌نام کردند، در ابتدا نگرانی‌های در حوزه کارفرمایی داشتیم ولی روز به روز این روند در حال بهتر است، تاکنون ۲۶۹ کارفرما در این بخش ثبت‌نام کردند.

 

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۲۳ مرداد ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *