پرسش های عضو اصلاح طلب شورای شهر ساری از شهردار

شناسه خبر : 1004221

در اولین جلسه شورا شهر ساری چه گذشت؟

در ادامه جلسه با رای گیری، مسعود مدینه با ۸ رای مثبت و یک رای مخالف اسفندیار عشوری، رییس شورای شهر ساری شد.
اکبر زلیکانی هم با ۹ رای مثبت نایب ریییس شورای شهر ساری شد.

برای انتخاب دبیر و خزانه دار بحث هایی درگرفت که عشوری به مزاح گفت:«این موضوع را از قبل هماهنگ نکرده بودید!؟»
اشاره عضو اصلاح طلب شورای شهر به جلسات خانگی و رایزنی های اعضای دیگر شورا، پیش از این جلسه، برای شناختن ترکیب رییس و نایب ریییس شورا حکایت داشت
نکته جالب عملکرد ضعیف و جوگرانه ی ۳ عضو دیگر لیست امید ساری (آقامیری، نقیبی و یوسفی)در این نشست بود که برخلاف میثاق نامه اصلاح طلبان، با عملگراها همسو شده و به راحتی به گزینه آن ها رای دادند.
در ادامه نشست خبرنگاران را از جلسه خارج کردند تا شهردار انتخاب شود، اما عشوری با بیان این که ما هیچ چیز محرمانه ای نداریم، به بازگرداندن خبرنگارها به سالن اقدام کرد.
البته تعدادی از خبرنگاران با دعوت عشوری در جلسه حضور داشتند و جمعی دیگر از خبرنگاران هم پشت درهای بسته شورای شهر مانده بودند که با حمایت عشوری توانستند وارد صحن شورا شوند.

عشوری: شهرداری امروز چه وضعیتی دارد؟

این عضو اصلاح طلب شورای شهر مرکز مازندران اظهار کرد: قرار بود شهردار ساری به سوالات ما پاسخ دهد اما امروز در این نشست حضور نیافته است.
عضو شورای شهر ساری افزود: شهردار ساری چهار سال در این مسوولیت قرار داشت و حسابرسی های مالی را پاسخ نداده است.
وی با بیان این که باید بدانیم شهردار در مدت مسوولیت بر اساس دستورالعمل وزارت کشور کار کرده یا نه، تصریح کرد: کمتر از ساعتی پیش، سوگند یاد کردیم تا در جهت منافع مردم کار کنیم و باید به این سوگند پایبند باشیم.
عضو شورای شهر ساری تصریح کرد: باید بدانیم شهرداری امروز در چه وضعیتی قرار دارد و به سوالات من پاسخ داده نشد.

عشوری گفت: خلاصه ای از کلیه گزارش های حسابرسی شهرداری و شرکت ها و سازمان های تابعه از ابتدا تا خاتمه دوره خدمت شهردار به تفکیک سال مالی به همراه اظهارنظر حسابرس و پیگیری بندهای مصوب شورای اسلامی شهر در این خصوص تا تاریخ تحویل شهرداری که به تایید شورای اسلامی شهر رسیده باشد باید ارایه شود.

وی با بیان اینکه ارایه کلیه گزارش های تفریغ بودجه شهرداری از ابتدا تا خاتمه دوره خدمت شهردار به تفکیک سال مالی و به انضمام میزان انحراف بودجه، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تا تاریخ تحویل شهرداری به تایید شورا رسیدع باشد باید گزارش شود، تصریح کرد: صورت درآمد و هزینه به تفکیک مقادیر مصوب و واقعی به همراه درآمدهای قابل وصول تا تاریخ تحویل شهرداری که به تایید شورای اسلامی شهر هم رسیده باشد هم از مواردی است که باید گزارش شود.

عشوری گفت: بدهی های شهرداری اعم از بدهی به سیستم بانکی، فاینانس، بدهی به پیمانکاران، تملک اراضی واقع در طرح های عمرانی، بیمه و مالیات به همراه تاریخ آخرین مفاصا حساب تا تاریخ تحویل شهرداری که به تایید شورا رسیده باشد، از دیگر موارد است.
گفتنی است عشوری به ریاست مسعود مدینه رای مخالف داد و از بین دو گزینه ابقای شهردار کنونی یا تعیین سرپرست، ضمن طرح پرسش هایش، به گزینه تعیین سرپرست رای داد./ مازند نومه

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۷ شهریور ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *