الویت های استاندار جدید مازندران در حوزه کشاورزی مشخص شد

شناسه خبر : 1004318

محمد اسلامی صبح امروز در نشستی که با دست‌اندرکاران حوزه جهاد کشاورزی مازندران در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه مهم‌ترین برنامه توسعه‌ای کشور است و فعالیت‌ها باید در راستای تحقق این برنامه باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر کشاورزی در مازندران گفت: سراسر این استان کانون اقتصاد مقاومتی است و باید از این امتیاز مهم برای توسعه درون‌زا که از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی است، بهره ببریم.

استاندار مازندران افزود: می‌توانیم ظرفیت فعلی بخش کشاورزی در مازندران را با برنامه‌ریزی درست به دوبرابر یعنی بیش از ۱۰ میلیون تن برسانیم.

اسلامی با بیان اینکه ۱۳ هزار فارغ‌التحصیل کشاورزی در این استان داریم، آن را یک ظرفیت مهم دانست و اضافه کرد: باید کانون‌های کانون‌های مشاوره‌ای و راهنمایی در حوزه کشاورزی را فعال و تشکل‌های جدید کسب و کار و هدایت کشاورزی را راه‌اندازی کنیم.

وی توسعه بازار را راه نجات بخش کشاورزی مازندران دانست و در همین راستا، ظرفیت‌سازی جهت توسعه صادرات را یک ضرورت اساسی عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در مازندران بیان کرد: مرکز تجارت جهانی خاویار باید در مازندران ایجاد شود و مراکز تحقیقاتی این استان نیز باید به‌طور منظم مسائل مربوط به دریای خزر را پایش کنند.

اسلامی با بیان اینکه جنگل یک نعمت و ثروت خدادادی است، خطاب به رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و مدیران مرتبط با بخش کشاورزی استان تأکید کرد: توسعه زراعت چوب در استان باید به‎طور دقیق و مناسب دنبال شود و اجازه هیچ‌گونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی را به افراد ندهید.

وی در پایان گفت: با روحیه جهادی به مردم سخت‌کوش مازندران خدمت کنید و زمینه و بستر برای تولید انبوه در بخش‌های مختلف کشاورزی را ایجاد کنید.

در ابتدای این نشست نیز دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره ظرفیت‌های مهم کشاورزی مازندران ازجمله وضعیت مکانیزاسیون، ضریب کشت، کشت در اراضی شیبدار، صنایع مرتبط با کشاورزی، آبیاری و طرح پرورش ماهی در قفس سخن گفت./ فارس

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۱۷ آبان ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *