تومورهای مغزی در ساری و بابل رشد چشمگیر دارد

شناسه خبر : 1004447

اعضای جامعه جراحان مغز و اعصاب مازندران در بیمارستان شفا ساری از گیلان، گلستان، سمنان و مازندران دور هم جمع شدند تا تیم انجمن منطقه یک کشور را معرفی کنند.
رتبه اول چاقی، روند رو به رشد بیماری سرطان، وضعیت نامناسب بیماری دیابت در مازندران و جایگاه نه چندان مناسب در بیماری‌های قلبی و عروقی و در نهایت افزایش تومورهای مغزی در استان مازندران یکی دیگر از چالش‌های جدی است که امروز در حاشیه انتخابات اعضای انجمن جراحان مازندران توسط رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور مطرح شده است.
در حاشیه نشست اعضای جامعه جراحان مازندران پس از معرفی اقدامات انجام شده در این انجمن به روند رو به رشد تومورهای مغزی در ساری و بابل اشاره کردند.
سیدابراهیم کتابچی رئیس جامعه جراحان مغز و اعصاب ایران با اعلام اینکه نوع بیماری مغز و اعصاب در استان همدان از نوع سقوط از بلندی زیاد است و در استان سمنان ضایعات عروق بیشتر دیده می‌شود، اظهار کرد: برای همین منظور و برای درمان موثرتر جامعه جراحان کشور باید تصمیم‌گیری مناسبی برای درمان داشته باشند.
وی از برنامه‌ریزی برای افزایش تعداد جراحان کشور خبر داد و گفت: ۲۰۰ جراح باید تا سال ۱۴۰۰ به جمع ۸۰۰ جراح کشور اضافه شوند.
رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور با اعلام اینکه برای جمعیت ۸۵ میلیونی کشور ۸۰۰ جراح داریم، افزود: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک جراح در حال حاضر مشغول طبابت هستند و برنامه‌ریزی برای افزایش تعداد جراحان مغز و اعصاب در برنامه کاری قرار دارد.
وی ادامه داد: ۲۵۰ رزیدنت تحت آموزش هستند که این افراد پس از دریافت آموزش‌های لازم طی پنج سال آینده به جمع جراحان کشور اضافه می‌شوند.
کتابچی با اشاره به مخاطراتی که در منطقه یک علوم اعصاب کشور وجود دارد، گفت: باید مراکز آموزشی این منطقه تقویت شوند.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۱۲ اسفند ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *