شکست زودهنگام رکورد مصرف برق مازندران در سال ۹۷

شناسه خبر : 1004545

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: مصرف برق مازندران ساعت ۱۵ روز پنج‌شنبه ۷ تیر ماه امسال به یک‌هزار و ۵۴۰ مگاوات رسید.
قاسم شهابی درباره وضعیت مصرف برق باتوجه به گرمای هوا ، اظهار کرد: مصرف برق مازندران ساعت ۱۵ روز پنج‌شنبه ۷ تیرماه امسال به یک‌هزار و ۵۴۰ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافت.
وی افزود: احتمال اینکه امروز شاهد افزایش مصرف برق باشیم بسیار زیاد است که لازم است مردم با صرفه‌جویی مصرف برق را در بخش‌های مختلف خانگی، اداری، صنعتی، تجاری و کشاورزی مدیریت کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران بیان کرد: از شنبه تا دوشنبه ساعت کاری ادارات از ۶:۳۰ دقیقه تا ۱۳:۳۰ دقیقه اعلام شده که امیدواریم این مهم عاملی برای کاهش مصرف برق بوده و شاهد کاهش  خاموشی‌ و قطعی‌های پیش‌بینی شده باشیم.
شهابی با اعلام اینکه به‌دلیل افت فرکانس و کمبود تولید شبکه سراسری برق احتمال قطعی و خاموشی وجود دارد، تصریح کرد: برنامه خاموشی کشوری بوده که لحظه‌ای اعمال می‌شود و معمولا سهمیه خاموشی از یک تا ۱٫۵ ساعت است.
وی  با تأکید بر سرویس کولرها، خاطرنشان کرد: دمای کولرها نیز بین ۲۴ تا ۲۵ درجه تنظیم شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در پایان گفت: موضوع دیگر اینکه مردم در زمان استفاده لوازم سرمایشی از مصرف لوازم پرمصرف برقی پرهیز کنند.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۱۱ تیر ۱۳۹۷

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *