خانه » اخبار ویژه » کانونهای مهندسی یا انجمنها نباید در امور نظام مهندسی دخالت کنند

کانونهای مهندسی یا انجمنها نباید در امور نظام مهندسی دخالت کنند

شناسه خبر : 1003203

به نقل از پایگاه خبری خزر، پس از ارسال نامه دکتر مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی مبنی بر عدم برون سپاری وظایف نظام مهندسی ساختمان استانها به کانونها و دیگر نهادهای مشابه که خلاف شان نظام مهندسی می باشد، ایشان در مصاحبه ای اختصاصی به خبرنگار این پایگاه خبری در کیش گفت: فعالیت کانونهای مهندسین تنها در چند استان مشاهده شده است در حالیکه کانونها نباید در امور مربوط به نظامهای مهندسی استانها دخالتی نمایند.

دکتر مظاهریان در مورد تشکیل انجمنهایی مانند مجریان یا معماران گفت: تشکیل این انجمنها مفید می باشد اما نباید در امور نظام مهندسی دخالت نمایند، ارجاع کار توسط آنها انجام نپذیرد و هیچ گونه وجهی به حساب این انجمنها یا کانونهای مهندسین از سوی نظام مهندسی یا کارفرمایان واریز نگردد؛ زیرا احتمال ایجاد روابط ناسالم میان مجموعه های فعال وجود خواهد داشت.

وی همچنین افزود: سازمان نظام مهندسی سازمانی غیر انتفاعی بوده که می بایست استقلال خود را حفظ نموده و نمی تواند از طریق برون سپاریها به شرکتها، کانونها و سایر موارد مشابه برای مهندسین رقیب بوجود آورده یا رانتهایی برای عده ای خاص بوجود آورد.

ایشان در انتها دریافت وجه مهندسین از کارفرمایان توسط نظام مهندسی را قسمتی از وظیفه نظام مهندسی ساختمان دانسته و ابراز داشت احتمال دارد در آینده ای نزدیک دریافت وجه یا نحوه پرداخت تعدیل گردد.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در22 جولای 2016

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.