مازندران روزانه ۵/۲ تن تولید زباله دارد/ دماوند در بحران دقیقه ۹۰ است

شناسه خبر : 1000125

zobaleh
معاون عمرانی استاندار مازندران:آماردخبر: معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به تامین منابع مالی برای جمعیت متغیر منطقه دماوند از سوی دولت، گفت: این موضوع در کارگروه تخصصی‌تری مورد بررسی قرار می‌گیرد.
آماردخبر: علی نبیان در نخستین کارگروه گردشگری سال‌ جاری در ساری اظهار کرد: از ماه آینده مازندران پذیرای میهمانان تابستانی است و مجموعه کارگروه گردشگری علاوه بر اینکه به امور‌ جاریه خود بپردازد به خدمات هم باید توجه داشته باشند.
معاون عمرانی استاندار مازندران درباره مشکلات دماوند گفت: بیان ایرادات، مشکلات ما را حل نمی‌کند، بلکه باید پیشنهاد قابلیت اجرا ارائه شود و بتوانیم آنها را اجرا کنیم.
وی با بیان اینکه گردشگری، کوهنوردی و بوم‌گردی در دماوند باید مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: موانع و مشکلاتی در دماوند وجود دارد و مجموعه عوامل، سبب شده این اتفاق نازیبا در دماوند ایجاد شود.
نبیان با اشاره به اینکه مازندران روزانه دو و نیم تن زباله دارد در حالی که در زمان سفر این رقم به سه برابر افزایش می‌یابد، ادامه داد: نیاز داریم گردشگران در حفظ طبیعت هم‌راستا با ما حرکت کنند تا مردم منطقه مورد رنجش قرار نگیرند.
معون عمرانی استاندار با بیان اینکه در حال تلاش هستیم تا مدیریت شایسته‌ای برای معضل زباله داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ایجاد سرویس بهداشتی در دماوند باید در دستور کار جدی قرار گیرد و دستگاه‌های متولی مثل محیط‌زیست، منابع طبیعی و … در این زمینه به نقطه مشترک برسند.
وی با اشاره به اینکه روستاهای دارای دهیاری در منطقه دماوند باید در حفظ طبیعت منطقه تلاش و مدیریت کنند، افزود: تفکرات جزیره‌ای سبب شده که به نقطه مطلوب نرسیم.
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به تامین منابع مالی برای جمعیت متغیر منطقه دماوند از سوی دولت، گفت: این موضوع در کارگروه تخصصی‌تری مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر امروز نتوانیم دماوند را سامان دهیم باید با ثبت جهانی دماوند خداحافظی کنیم.
نماینده فدراسیون کوهنوردی نیز در این نشست اظهار کرد: دماوند در بحران دقیقه نود قرار دارد و معضلات زباله در دماوند، نیازمند عزم ملی است. علیرضا ساروخانی بیان داشت: زباله در مازندران نمود بیشتری دارد و تقاضا دارم بحث زباله در قله‌های بلند کشور مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی ادامه داد: امداد و نجات کوهستان، متولی قانونی ندارد و تا به امروز تعریف نشده و آن چه انجام می‌شود، اقدامات دوستانه است.
ساروخانی در پایان گفت: فدراسیون کوهنوردی پنج سال است که ساخت هرگونه جاه‌پناه در ارتفاعات کشور را ممنوع کرده و ساخت خانه کوهنورد را در نزدیک‌ترین روستا انجام می‌دهد.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>آخرین ویرایش در۱ خرداد ۱۳۹۴

درباره‌ی عباس عقیلی نیاکی

Avatar

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.