شمار کارگران بیکار شده در مازندران به دو هزار نفر رسید

شناسه خبر : 1002204

سیدعلی اصغر محمودی ظهر شنبه در جلسه کمیته شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درزمینهٔ بررسی موضوعات حسابرسی تأمین اجتماعی، بابیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور در خاورمیانه است افزود: این سازمان در ایران روی پای خود ایستاده است درحالی در بسیاری از کشورها، دولت‌ها به این سازمان کمک می‌کنند.

وی شمار بیمه شدگان تحت پوشش تأمین اجتماعی در کشور را ۴۰ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: این سازمان بیش از هزار بخشنامه دارد و باید کارفرمایان از بخش نامه‌ها و قوانین مربوطه آگاهی داشته باشند.

محمودی با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی آمادگی ارائه آموزش‌های لازم به کارفرمایان را دارد گفت: این درحالی است که تمامی بخش نامه‌های این سازمان بر روی سامانه قرار گرفته است.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران بابیان اینکه مازندران در ارائه لیست‌های بیمه‌ای بصورت اینترنتی ر کشور پیشتاز است گفت: مازندران رتبه چهارم کارفرمایی در کشور را داراست و ۱۳۰ هزار کارفرما در استان فعالیت می‌کنند که لیست‌های بیمه‌ای را به صورت اینترنتی ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه عمده مشکلات در کشور ناشی از نبود آموزش‌های لازم است تصریح کرد: بازرسی از دفاتر قانونی از جمله وظایف تأمین اجتماعی است که انجام می‌شود و کارگاه‌هایی که بیش از ۵۰ کارگر دارند و طبق قانون مشمول بازرسی نیستند باید مشمول حسابرسی شوند.

مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران یادآور شد: کاهش سال‌های بازرسی و حسابرسی از ۱۰ سال به پنج تا دو سال از کارگاهها در واقع تضییع حقوق بیمه شدگان است ازاینرو حسابرسی از کارگاه‌ها بصورت ۱۰ ساله انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه موسسه حسابرسی مستقل است، شمار کارگران بیکار شده را تاکنون دو هزار نفر اعلام کرد و گفت: باید حقوق این کارگران احقاق شود.

وی اصلاح قانون تأمین اجتماعی را لازم و ضروری دانست و گفت: بازنگری و اصلاح این قانون در دست اجراست اما تا زمان اصلاح باید قوانین موجود را رعایت کنیم.

محمودی از شناسایی ۲۲۰ کارگاه  و کارفرمای دچار مشکل مالیاتی خبر داد و گفت: برای پرداخت بدهی این کارفرمایان اقساط ۱۲ ماهه بسته‌شده است.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۲۶ دی ۱۳۹۴

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.