رشد ۱۹ درصد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در مازندران

شناسه خبر : 1004118

سیدعلی‌اصغر محمودی در جمع خبرنگاران مازندران از افزایش تعداد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی مازندران نسبت به سال ۹۲ خبر داد و اظهار کرد: تعداد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی با رشد ۱۹ درصدی مواجه شد.
وی با اعلام اینکه میزان منابع ابلاغی ما ۲ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان است، افزود: مصارف ما ۲ هزار و ۳۶۲ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: اگر همه منابع ما وصول شود و کارگران اخراج نشوند، با نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان کاهش اعتبار مواجه هستیم.
محمودی تعداد بیمه بیکاران استان مازندران را ۱۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در کنار افراد بیمه بیکاربگیر، ۷۹ هزار بازنشسته، هزار و ۲۰۰ نفر از کار افتاده و ۳۳ هزار نفر مستری افراد فوت شده را پرداخت می‌کنیم.
وی میزان بودجه سال جاری تامین اجتماعی کشور را ۸۲ هزار میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: میزان بودجه سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران در ارتباط با کاهش میزان سهمیه بیمه کارگران تامین اجتماعی، اضافه کرد: بیمه افراد تحت پوشش کاهش پیدا نکرد اما در ارتباط با افزایش تعداد بیمه‌شدگان این قشر نیاز است که دولت منابع خویش را اختصاص دهد.
محمودی در ارتباط با بدهی آموزش و پرورش مازندران به تامین اجتماعی، تصریح کرد: آموزش و پرورش مازندران بابت پرداخت حق بیمه هزار و ۲۷ مربی پیش‌دبستانی ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به سازمان بدهکار بود که ۲۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان مشمول تخفیفات قانونی شد و مقرر شد که ۱۷ میلیارد تومان باقی مانده را طی اقساط مشخص پرداخت کند.
وی در پایان گفت: در صورت عدم پرداخت، هریک از اقساط جرائم به حالت اولیه برگشته و پیگیری قانونی برای دریافت مطالبات از سر گرفته می‌شود.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۱۹ تیر ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *