۴۸۵ هكتار از شاليزارهاي جویبار در استرس خشكي قرار دارد

شناسه خبر : 1004159

سلیمان حاتم‌نژاد در جویبار با اشاره به اینکه  به دلیل بحران بی‌آبی و کم‌آبی ۴۸ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان رها شده است،اظهار داشت: با وجود به توصیه‌هایی که کارشناسان مبنی بر عدم کشت مجدد برنج به دلیل بحران بی‌آبی و کم‌آبی داشتند اما تهیه خزانه همچنان ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار همچنین به کشت مجدد برنج در این شهرستان اشاره و عنوان کرد:  با توجه به وضعیت مطلوب برنج در شهرستان جویبار، برداشت این محصول از اواخر تیرماه در این شهرستان آغاز شده است.

حاتم‌نژاد افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال با متوسط عملکرد ۴ هزار و ۹۵۰ کیلوگرم ارقام محلی و ۸ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم ارقام پر محصول در هر هکتار، ۵۷ هزار تن شلتوک در کشت نخست در این شهرستان تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار با اشاره به اینکه به دلیل بحران بی‌آبی و کم‌آبی۴۸ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان رها شده است، گفت:۴۸۵ هکتار از شالیزارهای جویبار در استرس خشکی قرار دارد.

براساس این گزارش، این شهرستان دارای ۹ هزار و ۳۳۳ هکتار اراضی شالیزاری است که ۷ هزار و ۲۰۹ هکتار به ارقام محلی و ۲ هزار و ۵۴۳ هکتار دیگر به ارقام پر محصول اختصاص دارد.

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ >>>ثبت در۸ مرداد ۱۳۹۶

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

کنترل امنیتی *